Hallitus ja toimihenkilöt

Hallitus ja toimihenkilöt

KESKI-POHJANMAAN KOIRAKILTA RY:N HALLITUS

Puheenjohtaja Anders Kronqvist (2019-2020)
anders.kronqvist@netti.fi, 0400 820 667

Rahastonhoitaja Saila Mäkikangas (2019-2020)
Laulurastaantie 38, 67800 Kokkola
rahastonhoitaja@kpkk.net, saila.makikangas@gmail.com, 044 274 8848

Sari Paajanen (2019-2020)
sari.paajanen@chydenius.fi, 040 729 8633

Jari Johansson (2018-2019)
jari.johansson@pp.kpnet.fi, 0400 584 962

Riitta-Liisa Karhunen (2018-2019)
riittaliisa.karhunen@gmail.com, 050 345 2246

Sanna Korpijärvi (2019-2020)
sanna.korpijarvi@anvianet.fi, 040 520 8045

Lotta Lindberg (2018-2019)
lotta.lindb@gmail.com, 040 552 1733

Pia Prest (2018-2019)
prestpia@gmail.com, 050 363 9088

Tiina Aspegren  (2019-2020)
tiina.aspegren@outlook.com, 040 837 257

VARAJÄSENET:

Jäsensihteeri Riitta Hautala (2019-2020)
jasensihteeri@kpkk.net; riittahelmi.hautala@gmail.com, 040 723 2349

Arianna Gebbia (2019-2020)
arianna.gebbia95@gmail.com, 044 209 4305

Antti Harinen (2019-2020)
antti.o.harinen@gmail.com, 050 375 7447

Liisa Paananen (2019-2020)
liisa.paananen0@gmail.com, 040 157 5383

TOIMIHENKILÖT

JAOSTOJEN VETÄJÄT
Jaostot pyörittävät yhdistyksen toimintaa. Ne suunnittelevat ja esittävät suunnitelmansa hallitukselle. Hallitus vahvistaa jaostojen toimintasuunnitelmat ja antaa päätöksellään siunauksen jaostojen suunnitelmille. Jaostonvetäjät toimivat äänitorvena kentältä hallitukselle ja hallitukselta harrastajien suuntaan. Jaostonvetäjät (ja yleensä muutama jaoston jäsen yhdessä) sopivat jaostojen välisten toimintojen sovittamisesta päällekkäisyyksiä vältellen. Ilman jaostoja ei ole toimintaa.

JAOSTOT & YHTEYSTIEDOT

Agilityjaosto
– lajivastaava: Johanna Heinoja, agility@kpkk.net
– kisa-asiat: Sanna Harjunpää, agility.ilmo@kpkk.net
– agilityn viikkoryhmät: Lotta Lindberg, agility.koulutus@kpkk.net
– agilityn alkeiskurssit ja hallittavuustestit (+alkeiskurssin kouluttajat):  Johanna Kronqvist, agi.alkeiskurssi@kpkk.net
– ulkopuolisten kouluttajien kurssit: Niina Järvelä, n.jarvela@luukku.com
– Epäviralliset kilpailut: Henna Välikangas ja Jonna Tuorila
– Estevastaavat: Jari Johansson ja Antti Harinen
– Palkintovastaava: Brittina Ylijääskö ja Kirsi Wacklin
– Kanttiinivastaava: Pirjo Mäenpää

Tokojaosto
– lajivastaava: Arianna Gebbia, toko@kpkk.net
– pentukoulu, pentukoulu@kpkk.net

Rally-tokojaosto
– lajivastaavat: Mari Sandelin & Katariina Asteljoki, rallytoko@kpkk.net

Nose work-jaosto
-lajivastaava: Päivi Berg, nosework@kpkk.net

Nou-/nomejaosto
– lajivastaava: Saija Paasila, noutajat@kpkk.net
– koulutusvastaava: Tuula Vähätiitto
– koevastaava: Aija Kinnunen
– riistavastaava: Salla Valpola
– sihteeri: Tuulia Honkela

Näyttely- ja näyttelykoulutusjaosto
– lajivastaavat: Nina Kujala ja Carina Myllymäki, nayttely@kpkk.net

KILTAREENAN HALLIEN JA KENTTIEN VARAAMINEN
Liisa Paananen
hallivaraukset@kpkk.net
040-1575383

AVAINMAKSUT
Anne Autio
avainmaksut@kpkk.net
040-5177117